Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура
Информации за цени!

Сите цени објавени на веб сајтот се со вклучен ДДВ.
За дополителни информации за производите контактирајте не на email: info@hpstore.com.mk


HP LaserJet MFP M442dn - A3

Download Pdf
32990.00 ден.
€ 537.73

Сериски број: 8AF71A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА НЕ

 

 Спецификација
 Брзина на печатење  макс. до 24/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење  Ласерски (ц/б)
 Број на бои  1 (black)
 Макс. резолуција на печатење  best 1200x1200
 Предвиден број на стр. месечно  5.000 страни, макс 50.000 страни
 Меморија  512MB
 Процесор  600MHz
 Оперативни системи  Windows 7 (32/64-bit); Windows 2008 Server R2; Windows 8 (32/64-bit); Windows 8.1 (32/64-bit); Windows 10 (32/64-bit); Windows 2012 Server; Windows 2016 Server; Red Hat Enterprise Linux : 5, 6, 7; Fedora : 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26; openSUSE : 11.2, 11.4, 12.1, 121.2, 12.3, 13.1, 13.2, 42.1; Ubuntu : 11.10, 12.04, 12.10, 13.04, 13.10, 14.04, 14.10, 15.04, 15.10, 16.04, 16.10, 17.04, 17.10, 18.04, 18.10, 19.04; SUSE Linux Enterprise Desktop : 10, 11, 12; Debian : 6, 7, 8, 9; Linux Mint : 15, 16, 17, 18 
 Потрошен материјал  HP W1335A Original (7.400 страни)
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање  до 24 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија  25% - 400%
 Резолуција на копирање/скенирање  600 х 600 dpi / 1200 х 1200
 Тип на скенер  Flatbed
 Оптичка резолуција на скенирање  до 1200 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен  297mm x 432mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија  1 х 250 листа, 1 x 100 листа
 Излезна фиока за хартија  1 х 250 листа
 Поддржани формати  А3; A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс)  да
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  Hi-Speed USB 2.0 Device, Ethernet 10/100 Base TX
 Опционални приклучоци   /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија  60- 163 gr/m2
 Димензии на производот  560 x 540 x 417 мм
 Тежина на производот  25 кг 
 Содржина на пакувањето:  Принтер, 1х црн тонер стартен (4.000 страни), drum unit (80.000 страни), струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

7190.00 ден./€ 117.2
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

15490.00 ден./€ 252.49
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

17890.00 ден./€ 291.61
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.