Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP DesignJet T730 36-in Printer (F9A29A)

Download Pdf
152990.00 ден.
€ 2487.64

Сериски број: F9A29A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

ПОБАРАЈ ПОНУДА
Спецификација

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 25 секунди за А1 формат или do 82 х А1 за еден час
 Технологија на печатење Термален инкџет (колор)
 Број на бои 4 одделни кертриџи за секоја боја (Dye-Based Cyan, Magenta, Yellow, Pigment-based Mate Black)
 Макс. резолуција на печатење до 2400x1200 dpi 
 Маргина 5 x 5 x 5 x 5 mm
 Меморија 1GB
 Постоље вклучено со овој модел
 Капацитет на кертриџи: HP 728 - 130/300 мл за големо полнење, 40/69 мл за мало полнење
Информација за хартија
 Ролна 278 х 914 мм
 Лист 210 x 279 to 914 x 1897 mm
 Поддржани формати A4, A3, A2, A1, A0 (A, B, C, D, E)
 Ширина на печатење 914 мм
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци  USB (2.0); Gigabit Ethernet (1000Base-T); Wi-Fi 802.11b/g/n
 Принт јазици  HP-GL/2, HP-RTL, TIFF, JPEG, CALS G4, HP PCL 3 GUI, URF
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 0,3 мм
 Димензии на производот со кутија 1403 х 583 х 1155 мм
 Тежина на производот 48 кг
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, 1х принт глава , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел - Инсталација и испорака е вклучена

 

 

 

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T525 36-in Prin...

109990.00 ден./€ 1788.46
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro M15a Printer

3490.00 ден./€ 56.75
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T830 24-in Mult...

299990.00 ден./€ 4877.89
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.