Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP Color LaserJet Pro MFP M477fdn

Download Pdf
23990.00 ден.
€ 390.08

Сериски број: CF378A

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Нема

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

 
Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 27/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (колор)
 Број на бои 4 (black, magenta, cyan, yellow) - Bk - 6.500 копии, колорните за по 5.000 копии
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi
 Предвиден број на стр. месечно од 750 до 4000 страни, макс 50.000
 Меморија на факс до 400 страни
 Брзина на факс 3 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Екран 10.9 см осетлив на допир, ЛЦД колор
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 27 стр/мин ц/б
 Опции на скенер Standard: Scan to email; Scan to folder; Scan to USB drive
 Резолуција на копирање 1200 х 1200 dpi 
 Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија. Single-pass 2-sided scan
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi - 30 bit
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 250 листа, дополнителна фиока за 50 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 125 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) Автоматски дуплекс
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; 1 Host USB; 1 built-in 10/100 Ethernet network connectivity with 1 х RJ-45 port
 Останати можности HP ePrint, Wireless direct printing, Apple AirPrint™, Business Applications
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 200 gr/m2
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија ( 426 x 641 x 414 mm )
 Тежина на производот со кутија ( 26,2 кг ), надвор од кутија ( 23,8 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х тонери стартни , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M521dw

41990.00 ден./€ 682.76
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5790.00 ден./€ 94.15
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP OfficeJet Pro 7720 Wide F...

9990.00 ден./€ 162.44
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.