Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP Designjet T520 36-in Printer

Download Pdf
109990.00 ден.
€ 1788.46

Сериски број: 520

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Принтери

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

ПОБАРАЈ ПОНУДА

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 35 секунди за А1 формат или 70 х А1 за еден час
 Технологија на печатење Термален инкџет (колор)
 Број на бои 4  одделни кертриџи за секоја боја (cyan, magenta, yellow,) и пигментна црна (МК)
 Макс. резолуција на печатење до 2400x1200 dpi 
 Големина на капка 5,5 pl (C, M, Y), 12 pl (Bk)
 Меморија 1 ГB - дедицирана меморија
 Постоље вклучено со овој модел
 Капацитет на кертриџи: 80 мл за црн кертриџ, 29 мл за колор кертриџи
Информација за хартија
 Дебелина за хартија до 280 гр./м2
 Печатење без маргини 5х5х5х5 милиметри
 Поддржани формати 914х1897 мм
 Ширина на печатење 914 мм
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци 1 х USB (2.0); 1 Ethernet, Parallel port; WiFi
 Опционални приклучоци HP Jetdirect EIO print servers
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 0,8 мм
 Димензии на производот со кутија ( 1423 х 577 х 932 мм ), без кутија ( 1123 х 577 x 932 мм )
 Тежина на производот со кутија ( 62 кг. ), надвор од кутија ( 39 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 4х кертриџи, 4х принт глави , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, УСБ кабел - Инсталација и испорака е вклучена

 

 

 

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro M15a Printer

3690.00 ден./€ 60
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP DesignJet T830 24-in Mult...

185990.00 ден./€ 3024.23
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.