Затвори

24/7 поддршка на потрошувачи 02/ 321 59 80 Разговарајте со нас

  • Додади во кошничка
  • Прегледај нарачка
  • Плати
  • Отпечати фактура

HP LaserJet Pro MFP M130fn

Download Pdf
8990.00 ден.
€ 146.54

Сериски број: G3Q59A

Количина: пар.

Бренд: Hewlett Packard

Категорија: Мултифункциски уреди

Залиха: Има

Рејтинг:

Гаранција Начин на испорака
ПОРАЧАЈ

Принтер Скенер Копир Факс
ДА ДА ДА ДА

 

 Спецификација
 Брзина на печатење макс. до 23/А4 стр/мин 
 Технологија на печатење Ласерски (ц/б)
 Број на бои 1 (black)
 Макс. резолуција на печатење до 600 х 600 dpi, FastRes 1200
 Предвиден број на стр. месечно од 150 до 1500 страни, макс 10.000 копии (капацитет на тонер 1.600 стр.)
 Меморија на факс до 1.000 страни
 Брзина на факс 3 секунди за една страница (можност за испраќање колор документи)
 Оперативни системи Microsoft® Windows® 7/10, Windows Vista®, Windows® XP, Windows® Server 2008, Windows® Server 2003; Mac OS X v 10.4, v 10.5, v 10.6; Linux 
 Потрошен материјал HP CF217A OriginalHP217 CompatibleHP219 Imaging Drum
 Скенирање и копирање
 Брзина на копирање до 20 стр/мин ц/б
 Зголемување.намалување на копија 25% - 400%
 Резолуција на копирање/скенирање 600 х 600 dpi / 1200 х 1200
 Тип на скенер Flatbat, со автоматски додавач на хартија за 35 стр.
 Оптичка резолуција на скенирање до 1200 dpi ...24 bit
 Максимална големина на скен 297mm x 216 mm
Информација за хартија
 Фиоки за хартија 1 х 150 листа
 Излезна фиока за хартија 1 х 100 листа
 Поддржани формати A4; A5; A6; B5; коверти
 Двострано печатење (дуплекс) не
  Можности за поврзување
 Стандардни приклучоци Hi-Speed USB 2.0 port; 10/100Base-T Ethernet network port; RJ-11 Telephone port
 Опционални приклучоци /
 Димензии, тежина и пакување
 Макс. дебелина на хартија 60- 163 gr/m2
 Димензии на производот со кутија (  ), без кутија ( 415 x 288 x 279 мм)
 Тежина на производот со кутија ( /  ), надвор од кутија ( 7,6 кг ) 
 Содржина на пакувањето: Принтер, 1х црн тонер стартен, drum unit , струен кабел, ЦД со софтвер за уредот, флаер за инсталација, Readiris PRO text recognition software, УСБ кабел

 

 

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP LaserJet Pro MFP M28a Pri...

5990.00 ден./€ 97.64
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 178nw

12490.00 ден./€ 203.59
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ

HP Color Laser MFP 179fnw

14490.00 ден./€ 236.19
НАРАЧАЈ ПОВЕЌЕ

Дизајн и развој Visual Perspective Advertising - Водечки провајдер на графички и веб дизајн услуги во Охрид, Македонија.